Online çöpçatanlık sitesi ashleymadison.com üyelerinin bilgilerini internette yayınlanmasının ardından sitenin popüler olduğu ülkeler de netlik kazanmış oldu.

Ashley Madison’u hack’leyen siber korsanlar 37 milyon kişinin bilgilerini yayınladı

Temmuz ayında hack’lenen üyelerine evlilik dışı ilişki kurmalarını sağlayan online çöpçatanlık platformu ashleymadison.com’da yer alan kullanıcı bilgileri geçtiğimiz günlerde internete servis edildi.

Hacker’ların sitenin milyonlarca kullanıcısının bilgilerini ‘Dark web’de yayınlamasının arından sitenin demografik yapısı da belli oldu. Kullanıcı bilgilerinin yayınlanmasının ardından sitenin en çok hangi ülkede kullanıldığına dair bir harita yayınlandı. Bu bilgiler ışığında, ABD ve Kanada’da popüler olan sitenin Avrupa ve Türkiye’de de kullanıcıları bulunuyor.

DEVLET ÇALIŞANLARI DA LİSTEDE
9.7 gigabyte büyüklüğündeki dosyayı yayınlayan siber korsanlar, söz konusu dosyada kullanıcıların kişisel bilgilerinin yer aldığını ve bu kişilerden bazılarının da devlet çalışanları olduğunu iddia etmişti.

capture-20150820-185832

Bugün ABD basınında yer alan bilgilere göre, internete servis edilen kullanıcı bilgilerinden 15 bin ‘gov’ domain’i kullanıyor. Başka bir deyişle, hacker’ların iddia ettiği gibi binlerce hükümet çalışanı Ashley Madison platformunu kullanıyor.

HACKER’LAR HALA ARANIYOR
Gizlilik esası ile çalışan siteyi hack’leyen ekip, milyonlarca kullanıcının adresleri, iletişim bilgileri, kredi kartı bilgileri ve sırlarını yayınladı. Geçen ay gerçekleşen siber saldırının ardından Ashleymadison.com’u da bünyesinde bulunduran Avid Life Media, konunun adli makamlara taşındığını belirtmişti. Ancak siber korsanlara karşı herhangi bir ilerlemenin sağlanıp saplanmadığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın