Apple’ın koruma planı Apple Care+ , yenilikler ile birlikte uluslararası kullanıcıya sunulacak. Apple’ın bu servisi bu kapsamda Türkiye’de de kullanılabilecek.

Kullanıcıların koruma planına kayıt olmaları ile beraber iPhone, iPad ve iWatch gibi cihazlarını koruma altına alan ve bu cihazlara herhangi bir zarar gelmesi durumunda yenisi ile değiştiren Apple Care+ Türkiye’ye geliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple Care Müdürü Tara Bunch, Apple Care+ servisinde yapılacak bazu yeniliklerin ardından Apple Care+ servisinin uluslararası kullanıcılara erişiminin sağlanacağı müjdesini verdi.

2011 yılında ABD’de hizmete giren Apple Care+ belirli bir ücret karşılıpında kullanıcıların Apple ürünlerinde yaşadıkları zararı telafi ediyor.

Örneğin ABD’de 79 dolar ödeyerek iPhone’unu sigortalayan kullanıcı,akıllı cihazında oluşan herhangi bir sorun neticesinde zararını Apple’dan karşılıyor.

Türkiye ile birlikte Brezilya ve İspanya pazarına da gireceği açıklanan Apple Care+’ın Tirkiye fiyatı ve kullanıma gireceği tarih hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın