Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgilere göre, saat 22.31’de Göksun ilçesinde 5,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin derinliği 12,18 kilometre olarak belirlendi.

Depremle ilgili Kahramanmaraş’ta bulunan Kriz Merkezi’ne yıkımla ilgili bir ihbar gelmediği öğrenildi. Manisa Akhisar’dan çalışmalar için gönüllü olarak gelen Tarık Mermer, “Çok hafif bir sarsıntı hissettik. Gönüllü olarak geldim. Sahada aktif şekilde çalışıyoruz. Sarsıntı olduğunda aslında biz sahada çalıştığımız için çok fazla bir şey hissetmiyoruz. Bu durumlara alıştık. Hafif sallama oldu. Yıkım olmadı” dedi.

Depremi hafif şekilde hissettiğini söyleyen Uğur Balcı ise “Ben makinenin üzerindeydim. Hafif şekilde hissettik. Kapalı alanda değildik o yüzden panik yapmadık” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen iki deprem 11 ilde büyük yıkıma yol açmış ve 40 binin üzerinde can kaybı yaşanmıştı.

NİĞDE’DE DE HİSSEDİLDİ

Deprem, Niğde’de de hissedildi. Depremi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kampüs yerleşkesi Fadime Ana kız öğrenci yurdunda kalan depremzedeler de hissetti.

Kahramanmaraş depreminden sonra geldikleri Niğde’de yurtlara yerleştirilen depremzedeler, binanın sağlanması üzerine kendilerini panikle dışarı attı. Bu sırada yurdun hoparlörlerinden asansörleri kullanmamaları ve sakin olmaları yönünde çağrılar yapıldı. Bir süre yurdun bahçesinde bekleyen depremzedeler daha sonra odalarına döndü. Bir süre yurdun bahçesinde bekleyen depremzedelerden bir kısmı daha sonra odalarına dönerken, bir kısmı da araçlarında beklemeye başladı


 

Türkiye’de meydana gelen son depremler, vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Oturdukları şehirlerde sarsıntı hisseden vatandaşlar, AFAD tarafından yayımlanan son depremler listesini araştırmaya başladı. Peki, deprem mi oldu? En son ne zaman, nerede ve kaç şiddetinde deprem oldu?

AFAD tarafından son depremler listesi güncellenmeye devam ediyor. Oturdukları şehirlerde meydana gelen sarsıntılardan dolayı deprem sorgulaması yapan vatandaşlar, 18 Şubat tarihli son depremler listesini araştırıyor. İşte AFAD son depremler listesi.

ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve Elbistan ilçesinde yaşanan 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, deprem bölgesinde artçılar sürmeye devam ediyor.

AFAD tarafından paylaşılan son bilgilere göre, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde saat 09.29’da 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması: Kahramanmaraş'ta 5,1 büyüklüğünde deprem

DEPREM

Akademi Portal – Haber

Twitter

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın