22 İl Emniyet Müdürünün görev yerlerinde değişiklik yapıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişirken, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz getirildi.

Emniyet müdürleri kararnamesiyle, 3 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ile 22 İl Emniyet Müdürünün görev yerlerinde değişiklik yapıldı. 10 İl Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi olarak merkeze alınırken, 4 il emniyet müdürü merkez teşkilatındaki birimlerde görevlendirildi.

Öte yandan 8 ilin emniyet müdürünün yerleri de değişti. Kararnameyle, 10 il emniyet müdürü ilk defa göreve atanırken, 4 il emniyet müdürü merkezdeki birim amirlerinden atandı. İçişleri Bakanı onayı ile 3 polis okulu müdürü ile merkezdeki 7 birim amirinde değişiklik yapıldı.

Kararnameye göre, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz, Ankara Emniyet Müdürü olarak atanırken, Gaziantep Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ise Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Kararnamede dikkat çeken bir başka atama Ordu Emniyet Müdürlüğü’nde oldu. Ordu’daki yayla şenliği sırasında, protokolde çıkan kavgayla gündeme gelen Emniyet Müdürü Suat Çelik, polis başmüfettişi olarak merkeze alındı. Çelik, bu olayın ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlendirilmesini talep ederek, yıllık izne ayrılmıştı. Suat Çelik’in yerine, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Mehmet Erduğan atandı.

İŞTE EMNİYETTE BAZI DAİRE BAŞKANLIKLARINA YAPILAN ATAMALAR

Atamaya göre, 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik, Özel Güvenlik Daire Başkanı, Aksaray Emniyet Müdürü ve vekaleten 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Selami Hüner asaleten 1. Hukuk Müşaviri, Polis Başmüfettişi Kemal Şahin ise Haberleşme Daire Başkanı oldu.

Öte yandan Koordinasyon Daire Başkanı Cüneyt Ünal Güvenlik Daire Başkanı, Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan Koordinasyon Daire Başkanı, Polis Başmüfettişi Selçuk Doğuş, Kırıkkale PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu) Müdürü, Polis Başmüfettişi Kadir Yırtar Sivas POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) Müdürü, 2. Sınıf Emniyet Müdürü Abdullah Üner ise terfien Niğde POMEM Müdürü olarak atandı.

22 İl Emniyet Müdürünün görev yerlerinde değişiklik yapıldı

Adalet Bakanı Gül, 950 yeni hakim ve savcı alınacağını, alıma ilişkin sınavın 24 Aralık’ta yapılacağını duyurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 950 yeni hakim ve savcı alınacağını bildirdi.

Bakan Gül, açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı.

950 hakim ve savcı alımı için 24 Aralık 2017’de sınav yapılacağını belirten Abdulhamit Gül, “Hukukçu genç arkadaşlarıma sevgilerimle duyuruyorum” ifadesini kullandı.

Jandarma Genel Komutanlığı’na orgeneralliğe terfi ettirilen Arif Çetin atandı.

22 İl Emniyet Müdürünün görev yerlerinde değişiklik yapıldı
Orgeneral Arif Çetin

Jandarma Genel Komutanlığı’na orgeneralliğe terfi ettirilen Arif Çetin atandı.

Çetin’in bu göreve atanmasıyla , kendisinden daha kıdemli olan, Jandarma Genel Komutan Vekili Korgeneral Ata Kalkan emekliliğini istedi.

Yeni Jandarma Komutanı Arif Çetin, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Jandarma Harekat Başkanlığı görevini yürütüyordu. Karargah binasını darbecilerden kurtaran operasyonu yönetmişti.

Geçen yılki YAŞ toplantısında korgeneral rütbesine terfi eden Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’na atanmıştı.

 

 

[divider]

 

Twitter  Facebook  Pinterest  Akademi Portal Arşiv   Akademi Portal  Haber

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here