Anasayfa / Dergi / 2014 Yılında Google’da en çok aranan ilk 20 üniversite
2014 Yılında Google'da en çok aranan ilk 20 üniversite

2014 Yılında Google’da en çok aranan ilk 20 üniversite

  • 2014 yılında Google’da en çok aranan ilk 20 üniversitenin sıralaması

Google analistleri, internetin üniversiteler açısından kilit önemde bir öğrenci bulma kanalı olarak görüldüğünü ve sanal eğitim olanaklarının giderek genişlediğini söylüyor.

 Eğitimde rekabet

 2013’teki veriler, geleneksel okullara kıyasla sanal üniversiteler için daha çok arama yapıldığını ortaya koyuyor.

 Dikkat çeken bir diğer nokta, üniversite pazarının giderek küreselleşmesi.

 Örneğin İngiltere’deki üniversiteler için yapılan aramaların yaklaşık yüzde 40’ı yurtdışından geliyor.

Uzmanlar, pazarın hızlı biçimde değiştiğine işaret ediyorlar. 2011’deki arama istatistikleri, Open University’nin yanında Oxford ve Cambridge gibi kampüs merkezli geleneksel okulların da İngiltere’nin internette en çok aranan yüksek eğitim kurumları olduğunu gösteriyordu.

Oysa içinde bulunduğumuz yılda İngiltere’de internet aramalarının başını çeken kurumun, sanal eğitim dersleri sunan ABD merkezli Coursera olacağı anlaşılıyor.

 Sanal eğitimin diğer büyük oyuncuları arasında yer alan edX ve FutureLearn de geleneksel İngiliz üniversitelerini geride bırakmış bulunuyorlar.

 Google, sanal eğitimin muazzam bir büyüme kaydettiğini ve yüksek öğrenim kurumlarının ya internetten daha çok faydalanmak ya da zamana ayak uyduramadıkları için silinip gitmek arasında bir seçimle baş başa kaldıklarını düşünüyor.

 2006 yılından beri sanal eğitim dersleri sunan Khan Academy, 13’üncü yüzyıldan günümüze uzanan bir eğitim geleneğinin temsilcisi olan Cambridge Üniversitesi’nden daha çok araması yapılan bir kurum.

 1. Phoenix Üniversitesi 2. MIT, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü 3. Open University 4. Calicut Üniversitesi 5. UCLA, California Üniversitesi, Los Angeles 6. Anna Universitesi 7. Stanford Universitesi 8. LSE, London School of Economics 9. Columbia Universitesi 10. New York Universitesi 11. Mumbai Üniversitesi 12. University College London 13. Oxford Üniversitesi 14. Florida Eyalet Üniversitesi 15. Harvard Universitesi 16. Cambridge Üniversitesi 17. Liberty Universitesi 18. Racistan Üniversitesi 19. Michigan Üniversitesi 20. Annamalai Universitesi


 

Akademi Portal

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *